Vážení zaměstnanci,

Přemýšlíte o vstupu do naší odborové organizace? Pak zde máme pro vás několik dobrých důvodů. Jak jistě víte, jednotlivec toho příliš nezmůže a ve vztahu k zaměstnavateli ani příliš mnoho neprosadí. Členství v naší základní organizaci DOSIA vám proto zajišťuje ochranu vašich zájmů a možnost porad a konzultací v případě vašich problémů. A že se jich při naší práci může vyskytnout celá řada, je jistě známé.

 Naše odborová organizace je zástupcem všech zaměstnanců, vaším jménem vedeme kolektivní vyjednávání. Kolektivní smlouva je pro nás spolu se zákoníkem práce hlavní dokument, kterým se celou dobu řídíme. Svým členstvím tak vyjadřujete podporu v naší činnosti a výrazně usnadňujete pozici při jednání se zaměstnavatelem. Naše organizace je jako jediná oprávněna uzavřít kolektivní smlouvu, ve které jsou zaneseny též benefity pro zaměstnance. Sociální dialog slouží vždy k tomu, aby spolu sociální partneři jednali a snažili se najít cestu kompromisu.

 Pouze naším členům poskytujeme bezplatný právní servis, zprostředkování bezplatné právní pomoci a to včetně zastupování před soudem v tíživých životních situacích.

 V současné velmi nejisté době ve společnosti hrozí velmi reálně neopodstatněné snižování sociální ochrany a zhoršení pracovních podmínek zaměstnanců na úkor kapitálu. My se pak snažíme těmto negativním dopadům zamezit, či je aspoň zmírnit.

 Zveme vás všechny do našich řad. Naše základní organizace pořádá během roku řadu akcí a na dalších se aktivně podílí. U nás působí aktivní Klub důchodců, takže každý vidí, na jakou tradici lze navázat. Každý odborář má ve svém středisku svého zástupce, který mu vše vysvětlí, případně se o to bude velmi snažit. Náš jednatel je vám k dispozici každý pracovní den ve třetím patře hlavní budovy. Vidíte, že členství v odborech už dávno není jen o kolekci pro dítě (i když i na ně dojde),ale hlavně o jistotě, právní ochraně, možnosti výhodného pojištění a zapojení se do mimopracovního života. Každý dostane možnost. Jste organizačně schopní a máte co nabídnout ostatním? Přijďte mezi nás, kdykoliv, například na závodní výbor. Případně rovnou kandidujte ve volbách, šanci má každý.

Informace pro nové členy v PDF

Přihláška ke stažení v PDF